Klart for trekning
Fredag bekreftet EHF hvilke lag som er påmeldt og klare for Champions League 2013/2014. samt de forskjellige kvalifiseringsrundene. Larvik er direktekvalifisert og toppseedet i turneringen sammen med Györ, Buducnost og Krim Ljubljana. Et par topplag mangler den kommende sesongen. Oltchim Valcea og Dinamo Volgograd makter ikke å delta, i begge tilfeller handler det om økonomi.
Totalt er 12 av 16 lag allerede kvalifisert for gruppespillet som starter i oktober. Lagene i pott 1, 2 og 3, totalt 12 går direkte inn i turneringen i oktober .
Pott 1: Györ (HUN), Larvik (NOR), Buducnost (MNE), Krim Ljubljana (SLO)
Pott 2: Bera Bera (ESP), FC Midtjylland (DEN), Thüringer (GER), Metz (FRA)
Pott 3: Hypo NÖ (AUT), Podravka (CRO), Sävehof (SWE), MKS Lublin (POL)
Pott 4: De fire vinnerne av kvalifiseringsnivå 2.
Larvik trekkes mot et lag fra pott 2, 3, og 4. To lag fra samme nasjon kan ikke havne i samme gruppe.
Tertnes søkte om wild card til kvalifiseringen og fikk det. Det blir ingen egen wild card turnering denne sesongen. De fire lagene som fikk muligheten går alle inn i pott 4 i kvalifiseringsnivå 2. Kun en kamp spilles i kvalifiseringsnivå 1. Serodac Dalfsen fra Nederland og Muratpasa fra Tyrkia gjør opp seg i mellom om en plass i pott 3.
Pott 1: FTC Budapest (HUN), Byåsen (NOR), Baia Mare (ROU), Rostov- DON (RUS)
Pott 2: Team Tvis Holstebro (DEN), Leipzig (GER), ETV-Erdi VSF (HUN), Vardar (MKD)
Pott 3: Serodac/Muratpasa, Zug (SUI), Jomi Salerno (ITA), HC BNTU Minsk (BLR)
Pott 4: Tertnes (NOR), Viborg (DEN), Fleury Loiret (FRA), Lokmotiva Zagreb (CRO)
Samme prosedyre her, et lag fra hver pott trekkes sammen i puljer av 4. De fire vinnerne videre til gruppespillet.
Trekningen gjennomføres fredag 28. juni i Wien.