Månedens spiller, november – Larvik Håndballklubb
Christina Pedersen og Jan Erling Kvisvik. Foto: Svein André Svendsen

Månedens spiller, november

Christina Pedersen

Christina Pedersen ble stemt frem som månedens spiller i november, og det er en fullt fortjent utmerkelse etter en måned der hun virkelig har satt sitt preg på laget.

Christina kom inn i laget rett før seriestart, men det tok ikke lang tid før hun viste hvilket ansvar hun var klar for å ta. Med trygghet, arbeidsvilje og pågangsmot har hun raskt blitt en viktig brikke på banen.

November besto av fire utrolig viktige kamper, og det var nettopp i disse kampene Christina virkelig sto frem. Hun leverte sterke prestasjoner når det gjaldt som mest. Spesielt trekker mange frem semifinalen i NM mot Oppsal, som endte med fire(!) ekstraomganger – samt de avgjørende kvalifiseringskampene mot Molde i EHF European League, der Christina var toneangivende med både innsats og kvalitet.

At Christina nå stemmes frem som månedens spiller, er et tydelig bevis på hvilken betydning hun har hatt for laget i denne perioden – og på den entusiasmen hun skaper hos publikum.

Som en ekstra fin gest har Christina valgt å gi premien på 5000 kroner videre til Dyrebeskyttelsen i Vestfold, noe som viser et stort engasjement også utenfor håndballbanen.

Christina sier følgende om donasjonen: “Jeg har valgt å donere pengene til Dyrebeskyttelsen i Vestfold, fordi dyr alltid har hatt en spesiell plass i hjertet mitt. Jeg har vokst opp med hunder hele livet mitt og har alltid hatt stor glede av og med dyr. Samtidig føler jeg et ansvar for å hjelpe der jeg kan og derfor var jeg ikke i tvil at det var Dyrebeskyttelsen i Vestfold, jeg gjerne ville støtte”

Vi gratulerer Christina Pedersen som månedens spiller i november, og takker samtidig for både innsatsen på banen og omtanken utenfor 💙🐾